EssentialPIM Free portable - najlepszy organizer zdaniem czytelników bloga. Nowa wersja 4.54

Twórcy programu stale rozwijają swoją aplikację - właśnie ukazała się nowa wersja znakomitego organizera Essential PIM.

Trzeba dodać, że program znalazł również uznanie w oczach czytelników niniejszego bloga i został w głosowaniu uznany za najlepszy program do organizacji czasu (PIM).

Ten świetny zarządca informacją osobistą funkcjonalnością przewyższa (moim skromnym zdaniem) większość programów tego typu a jest nie gorszy od stawianego za wzór Outlooka.

Wersja free jaką tu prezentuję, w zupełności wystarcza do zastosowań domowych, jeśli ktoś chce, to wersja komercyjna jest dostępna na stronie producenta.


Silną stroną programy jest dobrze rozplanowane i czytelne podsumowanie dnia, które natychmiast informuje o ważnych sprawach jakie mamy dziś (lub w najbliższej przyszłości) do załatwienia. Dzięki temu, nie zapomnimy np. o urodzinach ulubionej teściowej -:).
W miarę potrzeb możemy czas powiadamiania przyszłych wydarzeń przedłużyć i skrócić.

Bardzo rozbudowana i wyposażona w ciekawe opcje jest książka adresowa.
Jednak moim zdaniem autor musi popracować nad poprawieniem sposobu wyświetlania listy adresowej.
Najlepiej by było, aby istniała możliwość wyświetlania listy adresowej w zależności od upodobania i ustawień użytkownika.


Coraz lepiej spisuje się dodany w 2009 roku moduł pocztowy.
 Po używaniu go przeze mnie przez długi czas i przy ilości poczty przekraczającej parę tysięcy wiadomości spisuje się bardzo dobrze i pracuje dość szybko.
Niestety nie ma róży bez kolców i jak dla mnie ma kilka braków.
Po pierwsze (i chyba najważniejsze): brakuje w nim filtra antyspamowego, może autor poprawi to w kolejnych wersjach.
Po drugie w niektórych wiadomościach zmienia format daty, co powoduje, że odebrana wiadomość lokowana jest na końcu listy wiadomości jako wysłana w 19 wieku ! To wkurzające szczególnie gdy ma się sporo poczty i trzeba przewijać listę, aby odszukać nie przeczytanego maila.



Jedną z najbardziej dopracowanych funkcji jest moduł notatek. Korzystanie z nich jest bardzo łatwe i przejrzyste.
 Edytor ma wiele przydatnych opcji np.funkcja sprawdzania pisowni w polskim języku ( trzeba sobie ściągnąć słownik języka polskiego i umieścić w katalogu Dict programu).
Edytor można wykorzystać też do pisania krótkich (czy nawet dłuższych testów) bo wyposażony jest w większość potrzebnych do edycji tekstów funkcji (np. wstawianie tabel, dodawanie obrazków itd.)

Począwszy od wersji 4.5 autor dodał do programu tak oczekiwaną przez wielu możliwość pełnej synchronizacji z kontem Gmail (kalendarzem, kontaktami itd). 


Essential PIM do pobrania.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co to są programy portable ?

Pomocnik szaradzisty - coś dla miłośników krzyżówek